4DLCD-24QA
DigiKey Part Number
1613-1018-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4DLCD-24QA
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 16-Bit (RGB) 2.4" (60.96mm) 240 x 320
Category
Diagonal Screen Size
2.4" (60.96mm)
Manufacturer
4D Systems Pty Ltd
Viewing Area
36.72mm W x 48.96mm H