S-19400G28A-K8T2U4
DigiKey Part Number
1662-S-19400G28A-K8T2U4TR-ND - Tape & Reel (TR)
1662-S-19400G28A-K8T2U4CT-ND - Cut Tape (CT)
1662-S-19400G28A-K8T2U4DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-19400G28A-K8T2U4
Description
WATCHDOG TIMER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel 8-TMSOP
Category
Output
Open Drain or Open Collector
Manufacturer
ABLIC Inc.
Reset Timeout
8.7ms Minimum
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q100
Type
Simple Reset/Power-On Reset
Mounting Type
Surface Mount
Number of Voltages Monitored
1
Package / Case
8-WSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width)
Voltage - Threshold
2.8V