AB26TRQ-32.768KHZ-T
DigiKey Part Number
535-12051-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12051-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12051-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB26TRQ-32.768KHZ-T
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms Cylindrical Can, Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AB26TRQ-32.768KHZ-T Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.205" L (1.40mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.058" (1.48mm)