ABLNO-V-122.880MHZ-T2
DigiKey Part Number
535-ABLNO-V-122.880MHZ-T2TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABLNO-V-122.880MHZ-T2CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABLNO-V-122.880MHZ-T2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABLNO-V-122.880MHZ-T2
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
122.88 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABLNO-V-122.880MHZ-T2 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±18ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (14.3x8.7)
Frequency
Size / Dimension
0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)