ABM3BN-25.000MHZ-18-D2Y-T
DigiKey Part Number
535-ABM3BN-25.000MHZ-18-D2Y-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM3BN-25.000MHZ-18-D2Y-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM3BN-25.000MHZ-18-D2Y-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3BN-25.000MHZ-18-D2Y-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)