AEACAC053010-S433
DigiKey Part Number
535-14494-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AEACAC053010-S433
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox, Wi-Fi Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Abracon LLC
VSWR
2
Series
Gain
2dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
10 W
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM, WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
2.102" (53.40mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz