AFS14A72-2436.00-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TST
In Stock: 0
Datasheet
2.436GHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 3.5dB 72MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
AFS14A72-2436.00-T3
DigiKey Part Number
535-12064-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12064-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFS14A72-2436.00-T3
Description
FILTER SAW 2.436GHZ 5-SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AFS14A72-2436.00-T3 Models
Category
Insertion Loss
3.5dB
Manufacturer
Abracon LLC
Applications
General Purpose
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency - Center
2.436GHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth
72MHz