AFS1575.42S4-T
DigiKey Part Number
535-9239-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-9239-1-ND - Cut Tape (CT)
535-9239-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFS1575.42S4-T
Description
FILTER SAW 1.575GHZ 6-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.575GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.5dB 2.4MHz Bandwidth 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AFS1575.42S4-T Models
Category
Insertion Loss
1.5dB
Manufacturer
Abracon LLC
Applications
GPS
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency - Center
1.575GHz
Height (Max)
0.050" (1.28mm)
Bandwidth
2.4MHz
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)