ASDTDV-48.000MHZ-XY-T
DigiKey Part Number
535-ASDTDV-48.000MHZ-XY-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASDTDV-48.000MHZ-XY-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASDTDV-48.000MHZ-XY-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDTDV-48.000MHZ-XY-T
Description
XTAL OSC XO 48MHZ CMOS SMD
Detailed Description
48 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
7mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)