ASTX-H11-12.000MHZ-T
DigiKey Part Number
535-12043-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-12043-1-ND - Cut Tape (CT)
535-12043-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASTX-H11-12.000MHZ-T
Description
XTAL OSC TCXO 12.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASTX-H11-12.000MHZ-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
4.8mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)