125CH-A-08
DigiKey Part Number
2057-125CH-A-08-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-A-08
Description
CONN RCPT HSG 8POS 1.25MM
Detailed Description
8 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.049" (1.25mm)
Packaging
Bulk
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)