125CH-B-09
DigiKey Part Number
2057-125CH-B-09-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125CH-B-09
Description
CONN RCPT HSG 9POS 1.25MM
Detailed Description
9 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.049" (1.25mm)
Packaging
Bulk
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Pitch
0.049" (1.25mm)