125SH-G-05-GR-SMT-T/R
DigiKey Part Number
2057-125SH-G-05-GR-SMT-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
2057-125SH-G-05-GR-SMT-T/RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
125SH-G-05-GR-SMT-T/R
Description
CONN HDR SMD R/A 5POS 1.25MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Surface Mount, Right Angle 5 position 0.049" (1.25mm)
Insulation Height
0.134" (3.40mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
1A
Voltage Rating
100VAC