RF12-05A-T-00-50-G-T/R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Adam Tech
In Stock: 682
Datasheet
Image for RF12-05A-T-00-50-G-T/R is not available
RF12-05A-T-00-50-G-T/R
DigiKey Part Number
2057-RF12-05A-T-00-50-G-T/RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF12-05A-T-00-50-G-T/R
Description
MMCX JACK STR PCB 50 6GHZ BRS BO
Detailed Description
MMCX Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Board Edge, Cutout; Surface Mount Solder
Category
Frequency - Max
6 GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Housing Color
White
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Finish
Gold
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Gold
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Mounting Type
Board Edge, Cutout; Surface Mount
Voltage Rating
170 V