RF2-152-T-00-50-G-HDW
DigiKey Part Number
2057-RF2-152-T-00-50-G-HDW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF2-152-T-00-50-G-HDW
Description
SMA JACK STR PCB 50OHM 18GHZ BRS
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Through Hole Solder
Category
Fastening Type
Threaded
Mfr
Frequency - Max
18 GHz
Packaging
Bag
Housing Color
White
Center Contact Material
Brass
Connector Style
Body Material
Brass
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Finish
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Mounting Type
Through Hole
Voltage Rating
335 V