ATS-EXL59-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2185-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL59-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X14X16MM
EDA/CAD Models
ATS-EXL59-300-R0 Models
Category
Width
0.551" (14.00mm)
Mfr
Fin Height
0.630" (16.00mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
11.00°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
38.00°C/W
Length
11.811" (300.00mm)