ATS-EXL67-300-R0
DigiKey Part Number
ATS2186-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-EXL67-300-R0
Description
HEATSINK AL6063 300X27.5X13.5
EDA/CAD Models
ATS-EXL67-300-R0 Models
Category
Width
1.083" (27.50mm)
Mfr
Fin Height
0.531" (13.50mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
5.80°C/W @ 200 LFM
Thermal Resistance @ Natural
21.70°C/W
Length
11.811" (300.00mm)