ATS021021006-PF010
DigiKey Part Number
684-ATS021021006-PF010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS021021006-PF010
Description
PINFIN HEATSINK 21X21X6.4MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Category
Shape
Square, Pin Fins
Mfr
Length
0.827" (21.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.827" (21.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.252" (6.40mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
24.00°C/W @ 200 LFM