A8450KLBTR-T
DigiKey Part Number
620-A8450KLBTR-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
620-A8450KLBTR-TCT-ND - Cut Tape (CT)
620-A8450KLBTR-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A8450KLBTR-T
Description
IC REG QUAD BUCK/LINEAR 24SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PMIC - Voltage Regulators - Linear Switching 4 Output Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4) 24-SOIC
Category
w/LED Driver
No
Manufacturer
Allegro MicroSystems
w/Supervisor
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
w/Sequencer
Yes
Part Status
Active
Voltage - Supply
6V ~ 45V
Topology
Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (4)
Operating Temperature
-40°C ~ 135°C
Number of Outputs
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage/Current - Output 1
3.3V, 200mA
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage/Current - Output 2
1.2V ~ 3.3V, 200mA
Supplier Device Package
24-SOIC
Voltage/Current - Output 3
5V, 200mA