ACS781LLRTR-100U-T
DigiKey Part Number
620-1826-2-ND - Tape & Reel (TR)
620-1826-1-ND - Cut Tape (CT)
620-1826-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACS781LLRTR-100U-T
Description
CURRENT SEN HE/DIFF 100A 7-PSOF
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 100A 1 Channel Hall Effect, Differential Unidirectional 7-PowerSMD Module
EDA/CAD Models
ACS781LLRTR-100U-T Models
Category
Accuracy
±1.5%
Mfr
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Current - Supply (Max)
15mA
For Measuring
DC
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Polarization
Unidirectional
Sensitivity
26.4mV/A
Frequency
DC ~ 120kHz
Linearity
±1%