AMI-21-10-3
DigiKey Part Number
4148-AMI-21-10-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMI-21-10-3
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Quick Connect
Category
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Part Status
Active
Inductance
800µH
Voltage - Rated AC
250V
Base Product Number
Current
10 A