AMI-M32A-10-30-E-2
DigiKey Part Number
2040-1114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AMI-M32A-10-30-E-2
Description
LINE FILTER 30A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 30 A 50/60Hz Single Stage Threaded Post (8-32)
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
440 V
Current
30 A
Series
Frequency - Operating
50/60Hz
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Filter Type
Three Phase (Wye)
Termination Style
Threaded Post (8-32)
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
250 V