Image for 4007W2PAM61A10X is not available
4007W2PAM61A10X
DigiKey Part Number
4007W2PAM61A10X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4007W2PAM61A10X
Description
CONN D-SUB PLUG 7POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 (5 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder Cup
Packaging
Box
Shell Material, Finish
Copper Alloy, Tin Plated
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
7.5A, 10A