L77SDC37SC309
L77SDC37SC309
L77SDC37SC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDC37SC309
DigiKey Part Number
L77SDC37SC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37SC309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77SDC37SC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Voltage Rating
250V
Mounting Type
Wire Gauge
20 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C