L77SDC37SVFM
DigiKey Part Number
L77SDC37SVFM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDC37SVFM
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C