ODD15M4R8N00/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for ODD15M4R8N00/AA is not available
ODD15M4R8N00/AA
DigiKey Part Number
4306-ODD15M4R8N00/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ODD15M4R8N00/AA
Description
ODD15M4R8N00/AA
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Backset Spacing
0.314" (7.98mm)
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C