095-909-174M050
DigiKey Part Number
095-909-174M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-909-174M050
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 400 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
19.69" (500.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
LMR 400
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Frequency - Max
6 GHz