GW CSHPM1.PM-LTMP-A535-1-350-R18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GW CSHPM1.PM-LTMP-A535-1-350-R18 |
Description | LED OSLON NEUTRAL WHT 4000K SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting OSLON® SSL 150 White, Neutral 4000K 2.85V 350mA 150° 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lumens/Watt @ Current - Test 172 lm/W |
Mfr | CRI (Color Rendering Index) 70 |
Series | Current - Max 1.3A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 150° |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Color | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
CCT (K) 4000K | Supplier Device Package 1212 |
Flux @ 85°C, Current - Test 172lm (150lm ~ 194lm) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Test 350mA | Height - Seated (Max) 0.062" (1.58mm) |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V | Thermal Resistance of Package 3.7°C/W |