Q8F3BZZRYG12E
Q8F3BZZRYG12E
Q8F3BZZRYG12E
DigiKey Part Number
679-2978-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q8F3BZZRYG12E
Description
LED PNL IND GRN/RED/YLW DIF 5MM
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red, Yellow Diffused 100° 12V Green, 12V Red, 12V Yellow 20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Panel Cutout Dimensions
0.31" (7.87mm)
Packaging
Bag
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Millicandela Rating
10mcd Green, 15mcd Red, 6mcd Yellow
Lamp Color
Green, Red, Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
12V Green, 12V Red, 12V Yellow