Image for A-USB30AF-30AF-50 is not available
A-USB30AF-30AF-50
DigiKey Part Number
123-A-USB30AF-30AF-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-USB30AF-30AF-50
Description
USB CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed) Cable A Female to A Female 1.64' (500.0mm) Shielded
Category
Specifications
USB 5Gbps (USB 3.0, USB 3.x Gen 1, Superspeed)
Mfr
Transfer Rate
5Gbps
Packaging
Bulk
Wire Gauge
24 AWG, 28 AWG, 30 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
Black
Length
1.64' (500.0mm)