AFFC-100-26-254-11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
GCT
In Stock: 483
Datasheet
Similar
GCT
In Stock: 0
Datasheet
Image for AFFC-100-26-254-11 is not available
AFFC-100-26-254-11
DigiKey Part Number
AFFC-100-26-254-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-26-254-11
Description
CABLE FFC/FPC 26POS 1MM 10"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
10.0" (254.0mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)