AWH 10G-E202-IDC | |
|---|---|
DigiKey Part Number | HHPL10H-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AWH 10G-E202-IDC |
Description | CONN HEADER 10POS IDC GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Position Rectangular Header Connector IDC Gold |
Datasheet | Datasheet |
Category | Row Spacing 0.100" (2.54mm) |
Manufacturer Assmann WSW Components | Mounting Type Panel Mount |
Packaging Tube | Cable Termination IDC |
Part Status Active | Wire Type Ribbon Cable |
Connector Type Header | Features Feed Through |
Contact Type Male Pin | Contact Finish Gold |
Number of Positions 10 | Color Gray |
Pitch 0.100" (2.54mm) | Base Product Number |