BP17-12-B1
BP17-12-B1
BP17-12-B1
DigiKey Part Number
522-1014-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BP17-12-B1
Description
BATTERY LEAD ACID 12V 17AH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 V Sealed Lead Acid (SLA, VRLA) Battery Rechargeable (Secondary) 17Ah
Category
Capacity
Mfr
Size / Dimension
7.19" L x 3.05" W x 6.59" H (182.5mm x 77.5mm x 167.5mm)