3269W-1-102LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TT Electronics/BI
In Stock: 413
Datasheet
1 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
3269W-1-102LF
DigiKey Part Number
3269W-1-102LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269W-1-102LF
Description
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
3269W-1-102LF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
1 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%