CVH252009-R47M is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 608
Datasheet
470 nH Shielded Multilayer Inductor 1.8 A 40mOhm Max 1008 (2520 Metric)
CVH252009-R47M
DigiKey Part Number
CVH252009-R47MTR-ND - Tape & Reel (TR)
CVH252009-R47MCT-ND - Cut Tape (CT)
CVH252009-R47MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CVH252009-R47M
Description
FIXED IND 470NH 1.8A 40 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CVH252009-R47M Models
Category
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
100MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)