SMLJ58CA
DigiKey Part Number
SMLJ58CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMLJ58CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMLJ58CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ58CA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 32A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
SMLJ58CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V