SRF3216-102Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF3216-102Y |
Description | CMC 230MA 2LN 1 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 230mA DCR 1Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF3216-102Y Models |
Category | DC Resistance (DCR) (Max) 1Ohm |
Manufacturer Bourns Inc. | Voltage Rating - DC 50V |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.087" (2.20mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Current Rating (Max) 230mA | Base Product Number |