SRU1028-151Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRU1028-151Y |
Description | FIXED IND 150UH 650MA 518 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 650 mA 518mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRU1028-151Y Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 518mOhm |
Series | Q @ Freq 18 @ 796kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 5MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 650mA | Base Product Number |