TFOS30-1-150T
DigiKey Part Number
118-TFOS30-1-150T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFOS30-1-150T
Description
THICK FILM ON STEEL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms ±10% 260W Specialized Resistor Thick Film 600ppm/°C
Category
Resistance
150 Ohms
Manufacturer
Bourns Inc.
Tolerance
±10%
Series
Power (Watts)
260W
Packaging
Box
Temperature Coefficient
600ppm/°C
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C