BM-187-175-342
DigiKey Part Number
2267-BM-187-175-342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BM-187-175-342
Description
SLEEVE .187DIA WT 1.75IN 1=1KPCS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 0.34" H (44.5mm x 8.5mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.15" (1.6mm ~ 3.8mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.75" W x 0.34" H (44.5mm x 8.5mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.15" (1.6mm ~ 3.8mm)
Series
Color
White
Packaging
Box
Material
Polyolefin
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C