M7-500-175-342
DigiKey Part Number
2267-M7-500-175-342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M7-500-175-342
Description
SLEEVE 0.5 DIA WT 1.75 RL/100
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 0.85" H (44.5mm x 21.6mm); Cable O.D. 0.19" ~ 0.45" (4.8mm ~ 11.4mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.75" W x 0.85" H (44.5mm x 21.6mm); Cable O.D. 0.19" ~ 0.45" (4.8mm ~ 11.4mm)
Series
Color
White
Packaging
Box
Material
Polyolefin
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C