PF0011/30/63
DigiKey Part Number
708-2956-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PF0011/30/63
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PF0011/30/63 Models
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 27.30mm x 31.12mm
Panel Thickness
0.118" (3.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC