HVLR1505F20M0K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1505F20M0K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1505F20M0K9
Description
RES 20M OHM 1% 0.7W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MOhms ±1% 0.7W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film
Category
Composition
Mfr
Features
High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bag
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm)