HVLR2505F500KK9
DigiKey Part Number
4506-HVLR2505F500KK9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR2505F500KK9
Description
RES 500K OHM 1% 1.2W AXIAL
Detailed Description
500 kOhms ±1% 1.2W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 1.000" L (5.00mm x 25.40mm)