MF72-010D11 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4 493
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 6 674
Datasheet
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 3 A 0.512" (13.00mm)
MF72-010D11
DigiKey Part Number
317-1180-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-010D11
Description
ICL 10 OHM 20% 3A 13MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MF72-010D11 Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
3 A
Series
R @ Current
275 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.512" (13.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms