MF72-010D9
DigiKey Part Number
317-1161-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-010D9
Description
ICL 10 OHM 20% 2A 11MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±20% 2 A 0.433" (11.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MF72-010D9 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
458 mOhms
Diameter
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
10 Ohms