MF72-060D9
DigiKey Part Number
317-1169-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-060D9
Description
ICL 60 OHM 20% 800MA 11MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 60 Ohms ±20% 800 mA 0.433" (11.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MF72-060D9 Models
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
800 mA
Series
R @ Current
1.502 Ohms
Diameter
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
60 Ohms