CMPD2005SG TR PBFREE
DigiKey Part Number
1514-CMPD2005SGTRPBFREETR-ND - Tape & Reel (TR)
1514-CMPD2005SGTRPBFREECT-ND - Cut Tape (CT)
1514-CMPD2005SGTRPBFREEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMPD2005SG TR PBFREE
Description
DIODE ARRAY GP 300V 200MA SOT23
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Series Connection 300 V 200mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
Central Semiconductor Corp
Reverse Recovery Time (trr)
50 ns
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 280 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 150°C
Diode Configuration
1 Pair Series Connection
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Standard
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
300 V
Supplier Device Package
SOT-23
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.25 V @ 200 mA