EMZA800ARA330MHA0G | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | EMZA800ARA330MHA0G |
Description | CAP ALUM 33UF 20% 80V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | EMZA800ARA330MHA0G Models |
Category | Ratings |
Mfr | Applications |
Series | Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ High Frequency 130 mA @ 100 kHz |
Part Status Active | Impedance 1.3 Ohms |
Capacitance | Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Voltage - Rated 80 V | Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C | Mounting Type |
Operating Temperature -55°C ~ 105°C | Package / Case Radial, Can - SMD |