HHXJ250GRA331MHA0G
DigiKey Part Number
565-HHXJ250GRA331MHA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
565-HHXJ250GRA331MHA0GCT-ND - Cut Tape (CT)
565-HHXJ250GRA331MHA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHXJ250GRA331MHA0G
Description
CAP ALUMHYB 330UF 20% 25V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 25 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22mOhm 4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Features
Anti-Vibration
Ripple Current @ Low Frequency
300 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2 A @ 100 kHz
Capacitance
330 µF
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
25 V
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C